Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Csíkszeredai Kar – csik.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Kari Tudományos Diákköri Konferencia programja

2017. április 10-11. között tartjuk az idei Tudományos Diákköri Konferenciánkat, melynek előzetes programját az alábbiakban olvashatjuk.

Április 10., hétfő:

2017. április 10., hétfő

16:00 – megnyitó a Nagy Aulában, köszöntőt mond dr. Lázár Ede, dékán

16:10 – TDK szabályzat- és programismertetőt tart dr. Máthé István

16:20 – előadás tart dr. Salamon Rozália Veronika Sörfőzés kezdőknek címmel

17:30 – a csíkszentsimoni Csíki Sör Manufaktúra gyárlátogatása (TDK-n résztvevő diákok, témavezetők, zsűritagok és szervezők számára)

 

Április 11., kedd

 

Nagy Aula

TÁRSADALOMTUDOMÁNYI SZEKCIÓ

10:00-10:20 Ábrahám Zita (Kommunikáció és közkapcsolatok, I. év): Szociodemográfiai jellemzők befolyása a tartalommegosztásra a Facebook közösségi oldalon

10:20-10:40 Gedő Judit (Kommunikáció és közkapcsolatok, II. év): Pedagógusok viszonyulása a gyerekek internethasználatához rurális térségben

10:40-11:00 Györfi Kinga (Humánerőforrás, III. év): „Legfontosabb, hogy megtaláljuk a közös hangot” - civil szervezetek Karcfalva községben

11:00-11:20 Szőcs Erika (Kommunikáció és közkapcsolatok, III. év): A digitális nyelv hatása az anyanyelvre pedagógusok és diákok szemszögéből

11:20-11:30 – Szünet

 

GAZDASÁGTUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

11:30-11:50 Ágoston Norbert (Alkalmazott közgazdaságtan és pénzügy mesterképzés, II. év): Szakértői rendszer befektetési alapokhoz

11:50-12:10 Madaras Csaba (Gazdasági informatika, I. év): Normál és paradox árhatások vizsgálata a személyautó piac esetében:

12:10-12:30 Antal Erika (Általános közgazdaság, III. év): A gyergyóremetei tejporgyár gazdasági és pénzügyi elemzése

12:30-12:50 Lukács Enikő (Általános közgazdaságtan, III. év): Nettó hozzam és pénzügyi mutatók összefüggései a BÉT jegyzett vállalkozások esetében

12:50-13:10 – Szünet

13:10-13:30 Bartalis Beáta-Szilvia (Könyvelés és gazdálkodási informatika szak, I. év),Ferenc Márta (Általános közgazdaság szak, I. év),Soós András (Gazdálkodási informatika szak, I. év): Földrengések gyakoriságának statisztikai kiértékelése és kapcsolata a holdfázisokkal

13:30-13:50 Albert Lóránd, Czirják Tihamér (Marketing, I. év): Tartósan sikeres innovátor a diffúziós elméleten túl, avagy milyen elemekre épül az Apple vállalat sikeressége

13:50-14:10 Kovács Timea, Tankó Arnold (Gazdasági informatika, II. év): Pénzösszegek „igazságos” szétosztása

14:10-14:30 Grâncean Ioan Maxim, András- Szabó István (Gazdasági informatika, I. év): A 3D nyomtatás technológiája és gazdasági lehetőségei

 

12-es terem

MŰSZAKI TUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

10:00-10:20 Vincze Éva Boglárka (Fenntartható biotechnológiák mesterképzés, I. év): A növényi növekedés serkentő baktériumok hatása a búzanövények nehézfémek által kiváltott stressz válaszára

10:20-10:40 Maxem Emese (Környezetmérnöki szak, IV. év),Akácsos Beáta (Környezetmérnöki szak, III. év): Levegőminőségi vizsgálatok Csíkszeredában

10:40-11:00 Keresztes Imola (Fenntartható biotechnológiák mesterképzés, II. év),Both-Fodor Márta (Élelmiszeripari biotechnológiák szak, IV. év),Antal Dalma (Élelmiszeripari biotechnológiák szak, IV. év): Transzkripciós mintázatok nyomonkövetése anyagcseremérnökséggel előállított baktériumtörzsekben

11:00-11:20 Salamon Pál (MOGYE Orvosi Biotechnológiák mesterképzés, I. év), Antal Emőke (Élelmiszeripari biotechnológiák, IV. év): 1,4-butándiol előállításához szükséges enzimek heterológ expressziója, egyéni fehérjetulajdonságok és enzimkinetikai paraméterek meghatározása

 

11:20-11:30 – Szünet

HUMÁNTUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

11:30-11:50 Biró Ágnes (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom, III. év): An Introduction to the History of Crime Fiction

11:50-12:10 Balla Éva- Nóra (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom, I. év): Az aranyalmát termő fa motívuma a mitológiákban és a folklórban az irodalmi alkotások látószögéből nézve

12:10-12:30 Kakasy Orsolya (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom, III. év): Dream Interpretation and Psychoanalysis in Charlotte Brontë’s Jane Eyre

12:30-12:50 Kádár Krisztina-Adél (Román nyelv és irodalom – Angol nyelv és irodalom, III. év): Gender Roles in the Works of Mary Wollstonecraft and Mary Shelley

12:50-13:10 Vajna Paula (Román nyelv és irodalom – Angol nyelv és irodalom, III. év): Dracula and Nosferatu – A Comparative Analysis of the Literary Work and its Film Adaptation

Támogatók

Eseménynaptár

2017. október

KeSzCsSzVa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031