Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Csíkszeredai Kar – csik.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Népszerűsítő körútra indul a Sapientia

A korábbi évekhez képest egy hónappal korábban vág neki Az egyetem házhoz jön elnevezésű, 2019-es egyetemi felvételi tájékoztató körútnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. 

A 2018. október 15-én induló és október 19-ig tartó karaván során a négy oktatási helyszínt - Kolozsvári Kar, Csíkszeredai Kar, Marosvásárhelyi Kar, Sepsiszentgyörgy Tanulmányi Központ - 30 önkéntes diák képviseli, akik 51 településen 101 középiskolát látogatnak meg.

A körút során tíz, háromtagú csapat látogatja az iskolákat. A bővített létszámnak köszönhetően Csíkszereda vonzáskörzetében négy, Marosvásárhely vonzáskörzetében kettő, míg Kolozsvár és vonzáskörzetében négy csapat fog tevékenykedni. A csíkszeredai csapatok egy hét alatt fedik le Hargita, Kovászna és Brassó megyét, a vásárhelyi csapat pedig a Maros, Szeben és Beszterce megyei iskolákat keresi fel. A kolozsvári csapatok csillagtúra szerűen járják az iskolákat, valamint egy négynapos túrán is részt vesznek, amikor Máramarosszigettől Temesvárig népszerűsítik a Sapientia EMTE jövő évi felvételi kínálatát. A 2019-2020-as tanévben a meghirdetett helyek száma alapképzésen 1070, míg mesterképzésen 303.

„Az egyetem házhoz jön”tájékoztató körút olyan találkozási alkalmakat teremt a középiskolai diákok számára, ahol közvetlenül a Sapientia EMTE hallgatóitól kaphatnak tájékoztatást az egyetem szakkínálatával és felvételi kritériumokkal kapcsolatos kérdéseikre. A találkozók során hangsúlyozzuk: a Sapientiára felvételt nyert hallgató amellett, hogy magyar nyelvű, minőségi és alkalmazható tudás birtokába jut, egy családias, barátságos és összetartó atmoszférájú diákközösség részese lehet. Ezt a közösséget a szintén magyar nyelvű, hallgatóközpontú adminisztráció is segíti abban, hogy optimális körülmények között koncentrálhasson a tanulmányaira.  

A körút során az alábbi helyszíneken találkozhatnak csapatainkkal az érdeklődők:

 

DÁTUM

 

HELYSZÍN

 

IDŐPONT

KÖZÉPISKOLA

2018. október 15.

 

 

Kézdivásárhely

9:00

Bod Péter Tanítóképző

11:00

Református Teológiai Líceum

13:00

Apor Péter Mezőgazdasági Iskolaközpont

9:00

Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ

11:00

Nagy Mózes Elméleti Líceum

Kovászna

13:00

Kőrősi Csoma Sándor Iskolaközpont

 

 

Sepsiszentgyörgy

11:00

Mikes Kelemen Líceum

14:00

Székely Mikó Kollégium

13:00

Református Teológiai Líceum

12:00

Berde Áron Gazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola

11:00

Puskás Tivadar Szakközépiskola

Déva

11:00

Téglás Gábor Elméleti Líceum

Nagybánya

9:00

Németh László Elméleti Líceum

Máramarossziget

12:00

Leöwey Klára Elméleti Líceum

Szilágycseh

10:00

Gheorghe Pop de Băseşti Iskolaközpont

Szilágysomlyó

 

13:00

Ioan Ossian Iskolaközpont

12:00

Simion Bărnuţiu Főkollégium

Nagybánya

11:00

Téglás Gábor Elméleti Líceum

Nyárádszereda

8:00

Bocskai Istvan Iskolaközpont

Marosvásárhely

9:00

Szász Adalbert Sportlíceum

Medgyes

10:00

Nemzeti Gázipari Középiskola

Segesvár

12:00

Mircea Eliade Főgimnázium

Marosvásárhely

13:00

Ion Vlasiu Iskolaközpont

14:00

Művészeti Szaklíceum

2018. október 16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maroshévíz

9:00

Kemény János Elméleti Líceum

Gyergyóditró

11:00

Puskás Tivadar Iskolaközpont

Gyergyóalfalú

13:00

Sövér Elek Ipari Iskolaközpont

 

Gyergyószentmiklós

11:00

Salamon Ernő Gimnázium

12:00

Fogarassy Mihály Műszaki Líceum

9:00

Batthyány Ignác Technikai Kollégium

 

 

 

Székelyudvarhely

12:00

Benedek Elek Pedagógiai Líceum

10:00

Baczkamadarasi Kis Gergely Református Gimnázium

13:00

Palló Imre Művészeti Szakközépiskola

9:00

Eötvös József Szakközépiskola

12:30

Bányai János Műszaki Szakközépiskola

11:00

Kós Károly Szakközépiskola

 

 

Szatmárnémeti

 

10:00

George E. Palade Élelmiszeripari Szakközépiskola

12:00

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

12:00

Hám János Római Katolikus Iskolaközpont

13:00

Szatmárnémeti Református Gimnázium

9:00

Aurel Popp Művészeti Líceum

Zilah

11:00

Zilahi Református Wesselényi Kollégium

13:00

Gheorghe Sincai Pedagógiai Líceum

Marosvásárhely

9:00

Avram Iancu Iskolaközpont

Beszterce

10:00

Andrei Muresanu Főgimnázium

Marosvásárhely

11:00

Traian Vuia Iskolaközpont

13:00

Mihai Eminescu Tanítóképző

2018. október 17.

 

 

 

Csíkszereda

10:20

Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum

10:20

Márton Áron Gimnázium

12:00

Székely Károly Szakközépiskola

9:00

Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakmunkásképző

10:00

Venczel József Iskolaközpont

13:00

Joannes Kájoni Szakközépiskola

Brassó

8:30

Áprily Lajos Líceum

Négyfalu

10:00

Zajzoni Rab István Elméleti Középiskola

Barót

13:00

Baróti Szabó Dávid iskolaközpont

Dánfalva

11:00

Petőfi Sándor Iskola

Csíkszentmárton

13:00

Tívai Nagy Imre Líceum

Balánbánya

9:00

Liviu Rebreanu Technikai Líceum

Gyimesfelsőlok

10:20

Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnázium

Arad

10:00

Csiky Gergely Főgimnázium

Nagyszalonta

13:00

Arany János Iskolaközpont

Nagykároly

9:00

Kalazanci Szent József Római Katolikus Iskolaközpont

Érmihályfalva

12:00

Mezőgazdasági Főgimnázium

Székelyhíd

12:00

Petőfi Sándor Elméleti Líceum

Torda

10:00

Jósika Miklós Elméleti Líceum

Nagyenyed

12:00

Bethlen Gábor Kollégium

 

Marosludas

10:00

1. számú Technológiai Líceum

Szászrégen

10:00

Petru Maior Iskolaközpont

Szászregen

12:00

Lucian Blaga Szaszregen

Dicsőszentmárton

12:00

Andrei Barseanu Elméleti Középiskola

2018. október 18.

 

Székelykeresztúr

9:00

Zeyk Domokos Iskolaközpont

12:00

Berde Mózes Unitárius Teológiai Gimnázium

10:00

Orbán Balázs Iskolaközpont

9:00

Zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Elm. Középiskola

Zetelaka

11:00

Gábor Áron Szakközépiskola

Szentegyháza

8:00

Nagy István Művészeti Líceum

 

 

Nagyvárad

 

12:00

Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

13:00

Iosif Vulcan Főgimnázium

10:30

Ady Endre Elméleti Líceum

12:00

Szent László Római Katolikus Gimnázium

10:00

Mihai Eminescu Főgimnázium

Margitta

13:00

Horváth János Elméleti Líceum

Szamosújvár

10:00

Kemény Zsigmond Elméleti Líceum

Dés

12:00

Andrei Mureșanu Nemzeti Kollégium

Nagyvárad

 

12:00

Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium

13:00

Iosif Vulcan Főgimnázium

Korond

10:00

Korondi Szakközépiskola

Marosvásárhely

10:00

Electromaros Iskolaközpont

Szováta

12:00

Domokos Kázmér Iskolaközpont "A"

Marosvásárhely

 

13:00

Bolyai Farkas Elméleti Középiskola

13:00

Református Kollégium

 

Erdőszentgyörgy

14:00

Szent György Iskolaközpont

2018. október 19.

Bánffyhunyad

10:00

Octavian Goga Iskolaközpont

 

 

Kolozsvár

 

14:00

János Zsigmond Unitárius Kollégium

10:00

Kolozsvári Református Kollégium

11:30

Apáczai Csere János Elméleti Líceum

12:00

Brassai Sámuel Elméleti Líceum

13:00

Brassai Sámuel Elméleti Líceum

10:00

Onisifor Ghibu Elméleti Líceum

Marosvásárhely

 

9:00

Constantin Brancusi Iskolaközpont

12:10

Gheorghe Sincai Iskolaközpont

 

Eseménynaptár

2019. október

KeSzCsSzVa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031