Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Csíkszeredai Kar – csik.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Sikeresen zárult a VI. Laborkukac diákvetélkedő

Kolozsvári, gyergyószentmiklósi, csíkszentdomokosi és csíkszeredai diákok értek el első helyezést a különböző kategóriákban.

Sikeresen zárult a hatodik alkalommal megszervezett Laborkukac Diákvetélkedő a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán. 2016. március 18-án a délelőtti órákban a második fordulóba továbbjutott 30 háromfős diákcsapat az egyetem laboratóriumaiban végezte el a számukra meghatározott kötelező kísérleteket, amelyet délután a középiskolás csapatok által előkészített látványos kísérletek követtek az egyetem nagy aulájában. A diákok által elvégzett kísérlet menetét, kiértékelését valamint a csapatok gyakorlati készségét egyetemi oktatókból álló zsűri értékelte. A péntek délutáni ünnepségen számos díj került kiosztásra.

Fotókat itt lehet megtekinteni!

Biológia szakterületen, általános iskolai szinten a következő helyezések lettek:

I. díj: Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár) csapata:

Zágoni Kata, Albert-Nagy Henrietta, Lupás Mónika

vezetőtanár: Kiss Annamária.

II. díj: Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó) csapata: 

Bucescu Andrea, Szekrény Evelin, Kiss Blanka

vezetőtanár: Papp Edith.

III. díj: Apor István Gimnázium (Kézdiszentlélek) csapata: 

Balogh Gergő, Cserei Zsolt, Marthi Norbert

vezetőtanár: Moré Noémi 

 

Középiskolai szinten a helyezés a következőképpen alakult:

I. díj:  Salamon Ernő Gimnázium (Gyergyószentmiklós) csapata

Lakatos Adél, Varga Katalin-Eszter, Koszti Szilamér-Gyula

vezetőtanár: Barabás Tibor.

II. díj: Gheorghe Pop de Băsești Technológiai Líceum (Szilágycseh) csapata

Mészáros Lilla, Szekeres Ágota és Tóth Heléna

vezetőtanár: Kovács Norbert

III. díj: Báthory István Elméleti Líceum (Kolozsvár) csapata

Juhász Johanna, Török Faragó Sára, Vajas Aliz

vezetőtanár: Makó Katalin

Kémia szakterületen, általános iskolai szinten a következő helyezések lettek:

I. díj: Márton Áron Általános Iskola (Csíkszentdomokos) csapata

Dobos Gergely, Máté Szilamér, Máthé Zalán

vezetőtanáruk: Veress Noémi

II. díj: Áprily Lajos Főgimnázium (Brassó) csapata 

Tordai Alexa, Dinu Timea, Joós Krisztina

vezetőtanár: Strigoi Szabó Edith

III. díj: Sövér Elek Iskolaközpont (Gyergyóalfalu) csapata:

Erdős Réka, Madarász Dóra, Vasi András

vezetőtanár: Kiss Arnold

Dicséretben részesült Csiki Sándor, Gergely Csongor, Séra István a kányádi Toró Tibor Általános Iskolából, akiket Biró-Ambrus Hajnal készített fel a versenyre.

 

 

Középiskolai szinten a helyezés a következőképpen alakult:

Középiskolai szinten a kémia szakterületen mindhárom díjat a csíkszeredai Márton Áron főgimnázium diákjai vitték el.

I. díj: Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda) csapata:

Papp Andrea, Capcalo Dániel és Szőcs Álmos

vezetőtanár: Oltean Éva

II. díj: Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda) csapata

Lőrinc Barna-Attila, Mihály Szabolcs, Kovács Alpár

vezetőtanár: Bilibók Katalin

III. díj: Márton Áron Főgimnázium (Csíkszereda) csapata

Bogács Emőke, Lőrincz Szabolcs-Botond és Molnár Tímea

vezetőtanár: Halász Gyöngyi.

látványos kísérletük alapján a zsűri különdíjjal jutalmazta a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum diákjait: Gergely Tamás, Kőrösi Kristóf és Vezsenyi Ákos, vezetőtanáraik: Takács Tünde és Ciubotariu Éva.

Mindannyian értékes nyereményeket vihettek haza, elsősorban laboreszköz-csomagokat az iskolák számára, amelyet a rendezvényt támogató laboreszköz forgalmazó cégek - a Nitech és BioAqua - bocsátottak rendelkezésünkre és megszemélyesített Laborkukac ajándéktárgyakat.

A rendezvény megszervezéséhez nyújtott anyagi segítségért köszönet a támogatóinknak.

Eseménynaptár

2019. március

KeSzCsSzVa
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031