Fehér Nikoletta, Román nyelv és irodalom-Angol nyelv és irodalom szak, II.év

Sapientia.ro Sapientia.ro
Neptun  ISSUU 
Fehér Nikoletta, Román nyelv és irodalom-Angol nyelv és irodalom szak, II.év

Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Budapest

Magyarország

Az Erasmus programról már jóval az egyetem megkezdése előtt hallottam. Bárki, aki már részt vett ebben a programban nagyon dícsérte. Én is résztvettem már, viszont akkor szakmai gyakorlaton és úgy döntöttem szívesen töltenék itt még egy félévet, most egyetemista pozicíóban.

Mindenbizonnyal az, hogy résztvettem az Erasmus+ programban és hogy egy félévet tölthettem Budapesten életem egyik legjobb döntése volt. Már voltam Budapesten, illetve szakmai gyakorlaton is résztvettem szintén itt, de úgyis tűkön ülve vártam, hogy megint ott legyek és ezzel az alkalommal megismerhessem a budapesti egyetemista életet.

Mivel egyedül mentem az elején kissé féltem. Én az a típus vagyok, aki mindenhova visz valakit, kíséret nélkül ritkán indulok el. Hát itt, főleg az egyetem kezdetekor mindent egyedül kellett csinálnom. Úgy vélem ez sokban hozzájárult ahhoz, hogy most, egy félévvel később sokkal önálóbb lettem.

Az angol nyelv számomra egyik legkedvesebb nyelv, így mikor megkaptam a lehetőséget, hogy az ELTE-n tanuljam, nagyon örültem. Az egyetemen mindenki nagyon befogadó volt, rengeteg új barátra tettem szert, mind magyar, mind külföldi diákokra (az Erasmus-nak köszönhetem, hogy elmondhatom magamról, hogy vannak kínai, indiai, orosz, török ismerőseim). Ezáltal rengeteg eddig számomra annyira nem ismert kultúrával találkozhattam. Nagyon tettszett, hogy a tanárok se mind magyarok voltak, cseh, kanadai, stb nemzetiségű tanáraim is, így minden órán egy kis betenkintést kaphattunk egy más kultúra tanítási módszereibe. Szerencsére a főbb tantárgyaimat el tudtam ismertetni, így sok vizsgám nem maradt itthonra.

Úgy érzem, hogy az angol tudásom is jelentős mértékben fejlődőtt, köszönhetően a sok külföldi diáknak, akikkel ugye az egyetlen közös nyelv az angol volt. Ez engem eredetileg is nagyon vonzott, hogy egy olyan környezetben tanulhatok, ahol leggyakrabban angolul hallom beszélni az embereket.

Persze a tanulás mellett azért másra is jutott időm, így megismertem Budapest kisebb-nagyobb zugait, hangulatos kávézóit, olvasgatni is jutott időm a fővárosi könyvtárban, illetve ugye egy kicsit szórakozni, kikapcsolódni is. Budapesten rengeteg kiállításnak is helyet ad, mint például a Titanic kiállíás vagy a Láthatatlan kiállítás. Mindkettő nagyon kellemes emlék marad számomra. Budapestben az jó, hogy a hét bármely napján szeretnél csinálni valamit, mindig akad egy jó kis program, ahová akár egyedül is elmehetsz. Ilyen volt például a karácsonyi vásár, ahol még egy kicsi hó is esett, és hidjétek el nekem, Budapest Karácsonykor csodálatos.

Ha valaki ezekután még habozik Erasmus-sal menni valahova, azt tanácsolom ne tegye. Ez egy remek lehetőség arra, hogy megismerhess más embereket, kúltúrákat, egy egészen más várost és hogy többett megismerhess a világból.

Hírek
2025-09-18
2025-09-18
2025-09-16
2025-09-16
Sapientia.ro

Sapientia - Erdélyi Magyar Tudományegyetem

Sapientia EMTE

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a romániai magyarság önálló egyeteme Európában, melynek célja nemzeti közösségünk oktatásának és tudományos életének elismert szakmai színvonalon való művelése.

Kapcsolat

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Csíkszeredai Kar

Csíkszereda, Hargita megye, Szabadság tér, 1. szám, 530104

Tel.: +40-266-314-657, fax: +40-266-372-099
E-mail: csikszeredauni.sapientia.ro 

btz webdesign